Jak grać w pasjansa klasycznego ?

Poniżej poradnik, FAQ oraz zasady gry do różnych odmian klasycznych pasjansów takich jak klondike, pająk, piramida, freecell i 3 szczyty. Sprawdź jak grać w pasjansa i graj online w najlepsze pasjansowe gry za darmo na stronie głównej!

jak grac w pasjans klondike

Jak grać w pasjansa Klondike?

Sprawdź jak grać w klasyczną odmianę pasjansa Klondike. Poniżej znajdziesz poradnik oraz FAQ do gry w pasjans Klondike online za darmo. Zasady gry w pasjansa klondike.

Zasady rozgrywki w klasyczny pasjans klondike.

Klasyczna gra w pasjansa Klondike ma cztery oddzielne stosy kart, tak jak jest to widoczne na obrazku obok. Zauważ, że te stosy mogą się przemieszczać w zależności od rozdzielczości ekranu. Jednak nie martw się, zasady są dokładnie takie same.

Aby wygrać Klondike Solitaire, musisz przenieść wszystkie karty do czterech bramek. Każdy cel może zawierać tylko jeden kolor, a karty należy układać w następującej kolejności: as, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, walet, dama i król. Rozgrywka kończy się w momencie jak skompletujesz cztery kolory. Pamiętaj, że układać należy karty na przemian kolor czerwony z czarnym. Na stronie Klasyczny-Pasjans.pl znajdziecie wiele możliwości w ustawieniach rozgrywki. Możecie wybrać poziom trudności oraz różne inne ustawienia pozwalające dostosować grę do własnych preferencji.

jak grac w pasjans pajak

Jak grać w pasjansa Pająk ?

Zasady rozgrywki w klasyczną wersję pasjansa pająka poniżej. Sprawdź jak grać i wygrać w pasjansa pająk, FAQ oraz porady do gry. 

Zasady rozgrywki w klasyczny pasjans pająk.

Celem jest zebranie 13 kart w kolorze, w rosnącej kolejności od asa do króla, na wierzchu stosu. Ilekroć komplet 13 kart jest w ten sposób złożony, jest zdejmowany i odrzucany z gry. Gra jest wygrana, jeśli rozegrane zostaną wszystkie osiem kolorów. Dziesięć stosów po pięć kart każdy jest rozdawanych w rzędach. Pierwsze cztery karty z każdego stosu są rozdawane zakryte, górne karty są odkryte.Górna karta ze stosu może zostać przeniesiona wraz ze wszystkimi odkrytymi kartami znajdującymi się pod nią, które następują po sobie w rosnącym kolorze i kolejności.


Sekwencja dostępnych kart może zostać przerwana w dowolnym momencie przez pozostawienie niektórych kart. Przykład: Jeśli stos od góry do dołu pokazuje 4, 5, 6, 7, pierwszą, dwie lub trzy karty można przesuwać jako jednostkę, ale 7 nie można przesuwać, dopóki trzy karty zakrywające nie zostaną usunięte. Kiedy wszystkie odkryte karty ze stosu zostaną usunięte, następna karta poniżej jest odkryta i staje się dostępna.

jak grac w pasjans piramida

Jak grać w pasjansa Piramida ?

Klasyczna odmiana pasjansa piramida. Sprawdź poniżej jak grać, FAQ i odpowiedzi do tej darmowe gry w pasjansa online. Zasady gry w pasjans piramida.

Zasady rozgrywki w klasyczny pasjans piramida.

Celem gry jest usunięcie par kart, które sumują się do 13, czyli równowartości karty o najwyższej wartości w talii, z układu piramidy składającego się z 28 kart. Podczas korzystania ze standardowej talii 52 kart, walety są wyceniane na 11, damy na 12, a króle na 13. Zgodnie z rachunku prawdopodobieństwa szanse na wygraną wynoszą około 1 do 50. Więc klasyczna odmiana egipskiego pasjansa piramida nie jest prosta do ukończenia. 

 

Odkrywaj karty ze stosu dobierania, po jednej na raz. Jeśli karta ze stosu dobierania nie jest używana, należy ją przykryć następną kartą ze stosu dobierania. Można jej użyć w dalszej części gry, ale tylko wtedy, gdy zostanie odkryta, ponieważ znajdujące się na niej karty ze stosu dobierania można odrzucić.

 

Kiedy suma dwóch odkrytych kart wynosi 13, można je odrzucić. (Dlatego ta wersja gry jest czasami określana jako Pasjans 13.) Odrzucanie jest zawsze opcjonalne i może się zdarzyć, że lepszym wyborem taktycznym jest nieodrzucanie.

 

Karty w piramidzie są odsłonięte, jeśli żadne karty na nie nie zachodzą. Tylko jedna karta ze stosu dobierania jest odsłonięta w danym momencie gry (ostatnia odkryta karta ze stosu dobierania jest jedyną odkrytą kartą ze stosu dociągania).

Na przykład, jeśli 9 i 4 są odsłonięte w piramidzie, można je odrzucić. Jeśli 5 jest odkryte w piramidzie i 8 jest odkryte po odwróceniu ze stosu dobierania, można je odrzucić.

 

jak grac w pasjans freecell

Jak grać w pasjansa FreeCell?

Sprawdź jak grać w klasyczną odmianę pasjansa Freecell. FAQ, pytania i odpowiedzi dotyczące rozgrywki poniżej oraz zasady.

Zasady rozgrywki w klasyczny pasjans Freecell.

FreeCell pasjans jest uważany za jeden z najtrudniejszych rodzajów pasjansa. Celem tej gry jest umieszczenie wszystkich kart ze wszystkich czterech kolorów (kier, pik, karo i trefl) na stosach podstawowych, z których każdy może pomieścić tylko jeden kolor. Musisz ułożyć karty w porządku rosnącym, zaczynając od asów aż do królów (as, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, walet, królowa i król). Stosy te zostaną utworzone poprzez tasowanie kart między kolumnami twojego układu i czterema pustymi miejscami lub „wolnymi komórkami”, z których każda może pomieścić jedną kartę.

jak grac w pasjans 3 szczyty

Jak grać w pasjansa 3 Szczyty?

Odmiana pasjansa trzy szczyty czyli TriPeaks oraz FAQ i poradnik jak grać w tą darmową odmianę pasjansa online. 

Zasady rozgrywki w klasyczną wersje pasjansa 3 szczyty.

Celem gry pasjansa Tripeaks czyli 3 szczyty jest przeniesienie każdej karty ze stołu (lub „szczytów”) na stos odpadów. Można to osiągnąć, odkrywając karty ze stołu, które są o jeden numer powyżej lub poniżej aktualnej karty na stosie odpadów. Gra kończy się, gdy „zniszczysz” wszystkie trzy szczyty.


Każda całkowicie odkryta karta na stole może zostać przeniesiona na stos odpadów, jeśli ma sekwencję rosnącą lub malejącą, niezależnie od koloru. Sekwencje mogą zawrócić, gdy królowie budują na asach, a asy budują na królach. Kiedy nie można przenieść więcej kart ze stołu na stos odpadów, karta ze stosu jest odkładana na stos odpadów i budowa jest wznawiana. Kiedy zapasy się wyczerpią i nie będzie już można budować, gra się kończy. Otrzymasz premię za każdym razem, gdy całkowicie zburzysz jeden z trzech szczytów, a także otrzymasz premię za każdą kartę, która pozostanie na stole po wygraniu gry, wraz z kolejną premią zależną od tego, jak szybko ukończyłeś grę . Nie zapomnij, że możesz kliknąć dwukrotnie lub kliknąć prawym przyciskiem myszy kartę, aby wysłać ją na stos odpadów.

Graj online za darmo!

Na naszej stronie oprócz wszystkich wyżej wymienionych odmian klasycznych pasjansów znajdziecie ciekawe codzienne wyzwania z nagrodami, statystyki rozgrywek, ciekawe skórki kart do wyboru i wiele więcej. Sprawdź jak wygląda nowy wymiar pasjansów!